gazduire web create web design

Handbal feminin: CSM Bucureşti învins Krim Ljubljana în grupa A a Ligii Campionilor

CSM Bucureşti a învins formaţia Krim Ljubljana, cu scorul 30-28, în prima rundă a grupei A din Liga Campionilor.

Scorul la pauză era 17 – 19. În a doua repriză jucătoarele CSM au preluat conducerea şi au rămas în avantaj, chiar daca echipa a înregistrat două eliminări în acelaşi timp. Grace Zaadi a reuşit opt goluri, fiind cea mai eficientă jucătoare a CSM.

În grupa A, alături de CSM, se mai află Vipers, Odense, FTC, Brest, Bietigheim, Krim şi Banik Most. Pe 25 septembrie este programat meciul CSM Bucureşti-Bietigheim, în etapa a III-a.