Acasă / Sport / Fotbal / Arsenal s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei

Arsenal s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei

Arsenal s-a calificat, luni, în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după ce a câştigat, în deplasare, scor 2-0, cu Sutton United, formaţie care evoluează în liga a cincea din Anglia.

Lucas Perez şi Theo Walcott, în minutele 26, respectiv 55, au marcat golurile echipei pregătite de Arsene Wenger.

Sutton: Worner – Downer, Beckwith (Spence 70), Collins, Amankwaah – Bailey – May (Hudson-Odoi 71), Eastmond, Gomis – Deacon, Biamou (Fitchett 82). Antrenor: Paul Doswell.

Arsenal: Ospina – Gabriel, Mustafi, Holding, Monreal – Elneny (Oxlade-Chamberlain 46), Xhaka, Adelaide (Maitland-Niles 74) – Walcott, Perez, Iwobi (A. Sanchez 74). Antrenor: Arsene Wenger.

În sferturile de finală, Arsenal va întâlni, pe 11 martie, o altă echipă din liga a cincea, pe Lincoln City, care s-a impus în runda precedentă pe terenul primei divizionare Burnley, cu scorul de 1-0.

Sursa : Mediafax

ULTIMA ORĂ

Dinamo Bucureşti – FC Botoşani, scor 1-0, în etapa a 24-a din Liga 1

Dinamo Bucureşti a câştigat, luni, meciul de pe teren propriu cu FC Botoşani, scor 1-0, …